1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kontakt

00-891 Warszawa
ul. Chłodna 3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 527-23-12-733
KRS 0000159843
REGON 016400767

Uroczyste posiedzenie ZW EiR Poż. w Szczecinie

W dniu 21 stycznia 2020 r. zorganizowaliśmy posiedzenie Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP w Szczecinie, podczas którego wypracowaliśmy odpowiedź na elektroniczną informację z Zarządu Głównego naszego Związku w sprawie tematów do rozmowy – kierownictwa Związku z Komendantem Głównym Państwowej Straży Pożarnej. W tej sprawie zwróciliśmy się do wszystkich naszych kół terenowych. Otrzymane sugestie po przeanalizowaniu i nasze propozycje przedstawiliśmy w piśmie, które skierowaliśmy do Zarządu Głównego.

Drugim tematem było ustalenie głównych naszych działań organizacji w naszym województwie w roku 2019, które zaproponujemy do przedstawienia przez zarząd Główny do biuletynu Komendy Głównej PSP. Tematy te przekażemy Zarządowi Głównemu w naszym oddzielnym piśmie.

Prezydium postanowiło podjąć realizację spraw statutowych do czasu uzyskania uchwały z Nadzwyczajnego Krajowego Zjazdu Delegatów między innymi co do rozpatrzenia naszych wniosków zawartych w uchwale nr 2/2019 z dnia 5 grudnia 2019 r. Zarządu Wojewódzkiego Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa w Szczecinie – co do aneksu statutu Związku.

W drugiej części posiedzenia odbyło się spotkanie Prezydium z jubilatem przy udziale naszych gości w osobach:

1. nadbryg. Jacka Staśkiewicza – Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie,

2. st. bryg. mgr inż. Kazimierza Lesisza – Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej

   w Szczecinie,

3. ks. Waldemara Szczurowskiego – Kapelana Diecezjalnego Strażaków Ochotników,

4. dh Tadeusza Szczepańskiego z pracownikami Biura   - Dyrektora Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP – województwa zachodniopomorskiego.

Organizację emerycką reprezentowali kol.kol.

1. Alicja Łaput – członkini Zarządu Głównego i Wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego,

2. Ludwik Sabeł – Wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego,

3. Władysław Surdy – Sekretarz Zarządu Wojewódzkiego,

4. Leonard Rysak – Członek Zarządu Wojewódzkiego,

5. Hieronim Kosecki – Członek Zarządu Wojewódzkiego.

Jubilat – płk poż w st. spocz. mgr Albin Piątkowski – ukończył 80 lat, jest przez 27 lat Prezesem Zarządu Wojewódzkiego Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP w Szczecinie, od początku założenia Związku w ówczesnym województwie szczecińskim. Jest prezesem Honorowym Zarządu Głównego w którym był działaczem przez ponad 20 lat.

Jubilat został odznaczony Zachodniopomorskim Krzyżem Świętego Floriana za zasługi dla pożarnictwa i godną służbę.

Przez Przewodniczącego Kapituły gen. Jacka Staśkiewicza i Wiceprzewodniczącego Kapituły dh Tadeusza Szczepańskiego oraz członka Kapituły ks. Waldemara Szczurowskiego – Kapelana Diecezjalnego Strażaków Ochotników

Były życzenia dobrego zdrowia oraz dalszej aktywnej społecznej i zawodowej działalności, były piękne ryngrafy i kwiaty ze strony wszystkich uczestników tej uroczystości. Był także tradycyjny tort, którego „pożar” został przez jubilata sprawnie „ugaszony”.

Jubilat był zaskoczony tą niespodziewaną uroczystością i serdecznie z pewnym wzruszeniem za wszystko podziękował, krótko wspominając swoją dotychczasową drogę zawodową i społeczną.

Tę doniosłą uroczystość zakończyliśmy w sąsiednim lokalu gastronomicznym wspominając nasze zawodowe i społecznikowskie działania.

Prezydium ZOW Szczecin

Zdjęcia Władysław Surdy

Zarząd ZEiRP RP w Gryficach na Jubileuszu 70-lecia Nadleśnictwa Gryfice

W sobotę 14września 2019 r członkowie Zarządu Koła Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP w Gryficach uczestniczyli w uroczystości Jubileuszu 70-lecia istnienia Nadleśnictwa Gryfice. Podczas tej uroczystości dokonano poświęcenia wręczenia sztandaru dla tej jednostki.

       W ramach wieloletniej współpracy z Nadleśnictwem Gryfice jaka była utrzymywana przez byłych funkcjonariuszy pożarnictwa i obecnych emerytów byliśmy min. Fundatorami tego sztandaru. Z tej okazji Dyrektor Regionalny Dyrekcji Lasów Państwowych skierował słowa uznania dla Zarządu Koła Emerytów i Poż. RP w Gryficach , zostało to uhonorowane wbiciem pamiątkowego gwoździa w drzewce sztandaru przez Prezesa Zarządu Koła ZEiRP RP Leonarda Rysaka

Spotkanie opłatkowe w Sczecinie

Tradycyjne spotkanie adwentowe, o charakterze wigilijno – opłatkowym, odbyło się w tut. komendzie PSP w piątek 13 grudnia. Jest to już wieloletnia tradycja wśród braci strażackiej. Przybyło liczne grono funkcjonariuszy i emerytów pożarnictwa, oraz goście: ks. Ireneusz Pastryk – kapelan powiatowy strażaków, vice starosta pan Waldemar Wawrzyniak, przewodniczący rady miejskiej pan Krzysztof Tokarczyk, Prezes ZP OSP RP dh Franciszek Gródecki, oraz przedstawiciele mediów. Gospodarze spotkania: mł. bryg. Andrzej Gołdyn – Komendant Powiatowy PSP w Gryficach, oraz pan Leonard Rysak – Prezes Koła Związku Emerytów Pożarnictwa Rzeczpospolitej Polskiej wyrazili życzenie i nadzieję aby wszyscy tu obecni spotkali się za rok w nowej siedzibie. Szczególne powinszowania odebrał jubilat - kol. Czesław Orłowski z okazji 65 urodzin. W tym szczególnym czasie radosnego oczekiwania na święta Narodzenia Bożego było błogosławieństwo duszpasterskie, słowa otuchy i nadziei ugruntowane w tradycji chrześcijańskiej, życzenia opłatkowe i wspólny posiłek okraszony pysznymi wypiekami od naszych zacnych emerytów(-ek).

Spotkanie Wigilijne w Bornym Sulinowie

Tradycyjnym zwyczajem w województwie zachodniopomorskim w dniu 5 grudnia 2019 r. spotkały się trzy jednostki ochrony przeciwpożarowej na spotkaniu Opłatkowym oraz z okazji zbliżającego się Nowego Roku, które odbyło się w Ośrodku Szkoleniowym Komendy Wojewódzkiej PSP w Bornym Sulinowie.

W uroczystości tej uczestniczyli panowie komendanci powiatowi i miejscy Państwowej Straży Pożarnej pod dowództwem Pana bryg. mgr inż. Marka Popławskiego Zachodniopomorskiego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego PSP, działacze terenowych jednostek Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP na czele z Prezesem Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP dh. nadbryg. w st.. spocz. Markiem Kowalskim oraz członkowie Zarządu Wojewódzkiego, Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej i działacze z kół terenowych Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP z Prezesem Zarządu Wojewódzkiego płk poż. w st. spocz. mgr Albinem Piątkowskim.

W pierwszym cyklu spotkania każda z jednostek odbyła swoje służbowe narady, a w naszej organizacji odbyło się posiedzenie zarządu wojewódzkiego, z udziałem WKR i prezesów zarządów kół.

W spotkaniu tym omawialiśmy sprawy dotyczące zawiłości statutowych, a szczególnie związanych z wymuszonym nadaniem zarządom wojewódzkim osobowości prawnej, a także spraw związanych z nową wysokością składek członkowskich, funduszu socjalnego, planu wycieczek i uzupełnienia wojewódzkiej kroniki naszej organizacji. Chcielibyśmy aby w przyszłym roku organizowane zostały uroczystości związane z 70 rocznicą powołania państwowych organów ochrony przeciwpożarowej ale także realizowane z poślizgiem czasowym obchody 25 lecia Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP.

Zarząd podjął uchwałę w sprawie pilnego objęcia aneksem naszego statutu i jego przedstawienia podczas organizowanego w przyszłym roku Nadzwyczajnego Krajowego Zjazdu Delegatów naszego Związku. Zarząd wojewódzki zdecydował o przekazaniu tej uchwały do Zarządu Głównego oraz do wiadomości zarządom wojewódzkim w kraju.

W drugiej części odbyło się uroczyste spotkanie wszystkich uczestników podczas którego Panowie Marek Popławski, Marek Kowalski i Albin Piątkowski złożyli życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku wszystkim uczestnikom, funkcjonariuszom i działaczom do przekazania także nieobecnym na spotkaniu oraz ich rodzinom.

Wręczyliśmy także dwa ryngrafy z życzeniami jubilatom z okazji ich urodzin dla kol.   kpt. mgr przewodniczącej WKR oraz st. bryg. inż. Hieronimowi Koseckiemu   - Prezesowi Zarządu Koła w Koszalinie.

Główną część tego spotkania prowadził ks. bryg. Ryszard Szczygieł Kapelan Wojewódzki Strażaków, także pozdrawiając i przekazując całej rodzinie strażackiej wzniosłe życzenia, po czym wszyscy uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem i złożyli sobie indywidualne życzenia.

Po tych uroczystościach uczestnicy spotkania zostali zaproszeni na tradycyjny poczęstunek.

Opracował:

A. Piątkowski

Foto:

J. Cichecki.

Licznik odwiedzin

5804097
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Całkowity
1350
1542
6966
5163434
14951
53755
5804097