1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kontakt

00-891 Warszawa
ul. Chłodna 3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 527-23-12-733
KRS 0000159843
REGON 016400767

Posiedzenie Zarządu Wojewódzkiego, WKR ZEiRP w Katowicach

W dniu 22.01.2019r. w pomieszczeniach „BOHEMA” w Katowicach odbyło się Posiedzenie Zarządu Wojewódzkiego ZEiRP RP, Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej.

Posiedzenie otworzył Prezes ZW Roman Szłapa witając wszystkich obecnych oraz gościa st. bryg. Jacka Kleszczewskiego – Komendanta Wojewódzkiego PSP w Katowicach.

Prowadzenie przejął z-ca Prezesa ZW Grzegorz Świerkot przedstawiając program:

- sprawy organizacyjne (wybory w kołach oraz Zjazd Wojewódzki Delegatów który odbędzie się 22 marca 2019r.)

- omówienie tematów poruszanych na posiedzeniach Zarządu Głównego w 2018r. (opracowanie nowego „Statutu”, ogólnopolski konkurs kronik) - Prezes ZW.

- wystąpienie kol. Ireny Zbylut – skarbnik ZW (omówienie sprawozdań rocznych oraz spraw finansowych).

– Prezes ZW omówił najważniejsze zmiany w regulaminie rozdziału funduszu socjalnego które obowiązują od 1 stycznia 2019r.

– Prezes koła w Częstochowie kol. Czesław Mila z okazji 20-cia koła otrzymał pamiątkowy „Ryngraf” wręczony przez Prezesa ZW oraz Komendanta Wojewódzkiego.

- Prezes koła w Myszkowie otrzymał Dyplom oraz nagrodę pieniężną za zajęcie I miejsca w ogólnopolskim konkursie kronik organizowanym przez ZG ZEiRP RP w Szczawnicy – wręczenia dokonał Prezes ZW, Skarbnik ZW oraz Śląski Komendant Wojewódzki.

Na zakończenie odbyła się dyskusja i przedstawiona była 4 tomowa kronika koła w Myszkowie a życzenia zdrowia i lepszego Nowego Roku złożył st. bryg. Jacek Kleszczewski oraz kol. Roman Śzłapa.

zdjęcia - autor kol. Marek Pacholski,

krótki opis kol. Roman Szłapa.

Zebranie sprawozdawczo wyborcze Koła nr 8 ZEiRPRP w Częstochowie

W dniu 25 stycznia 2018r w siedzibie Komendy Miejskiej PSP w Częstochowie odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze koła nr 8 ZEiRPRP.

Zebranie otworzył kol. Czesław Mila Prezes koła nr 8 ustępującego Zarządu V kadencji, Na Przewodniczącego zebrania sprawozdawczo – wyborczego wybrany został kol. Jacek Frymus.

Prezes Czesław Mila przedstawił Sprawozdanie z działalności Koła za lata 2015-2018, sprawozdanie Komisji Rewizyjnej odczytał Członek komisji kol. Grzegorz Cierpiał.

W dyskusji głos zabrali m.in. zaproszeni goście kol. Roman Szłapa - Prezes Zarządu Woj. ZEiRP RP w Katowicach, st. kpt. Tomasz Bąk z-ca K-ta Miejskiego PSP w Częstochowie. Sprawozdania zostały zaakceptowane jednogłośnie przez wszystkich członków obecnych na zebraniu. Członkowie Koła udzielili absolutorium dla ustępującego Zarządu.

W głosowaniu przyjęło wniosek o zwiększenie składu Zarządu Koła z 5 do 7 osób. Następnie odbyło się głosowanie nad wyborem nowego Zarządu, Komisji Rewizyjnej oraz delegatów na zjazd ZW ZEiRP RP.

W wyniku głosowania dokonano wyboru składów osobowych nowego Zarządu Koła, Komisji Rewizyjnej i Delegatów na Zjazd ZW ZEiRPRP, które ukonstytuowały się w następujący sposób:

Zarząd Koła nr 8

- Kol. Mila Czesław – Prezes Zarządu Koła nr 8;

- kol. Krzysztof Janas – V-ce Prezesa;

- kol. Janusz Sokołowski – Sekretarz;

- kol. Danuta Błaszczyk – Skarbnik;

- kol. Elżbieta Bała – Członek Zarządu;

- Józef Bugaj - Członek Zarządu;

- Jacek Koniarski – Członek Zarządu;

Komisja Rewizyjna    

Mateusz Lechowski – Przewodniczący Komisji Rewizyjnej

                         - Grzegorz Cierpiał   - członek Komisji;

                         - Wojciech Pruś        – członek Komisji;

Delegatami na Zjazd zostali członkowie wybranego Zarządu Koła.

Prezes Koła Mila Czesław i Prezes ZW Związku Roman Szłapa wręczyli legitymacje nowoprzyjętym członkom koła oraz z okazji Jubileuszu Koła odznaczyli okolicznościowymi Medalami 20-lecia Koła aktywnych członków Koła.

Ustalono utrzymanie wysokości składek członkowskich w dotychczasowej wysokości.

Zadeklarowano wsparcie inicjatyw Zarządu na kolejną VI kadencję.

Na zakonczenie udekorowano Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie st. btyg. Jarosława Piotrowskiego odznaką za „Zasługi dla ZeiRP RP” - którego dokonał Prezes ZW ZEiRP RP kol. Roman Szłapa w asyście Prezesa Koła.

Koło nr..8 w Częstochowie liczy 141 członków

Na tym zebranie sprawozdawczo- wyborcze koła nr 8 zakończono.

Zdjęcia oraz opis - Prezes koła kol. Czesław Mila

Kulig zorganizowany przez zarząd koła w Bielsku Białej

W dniu 18 stycznia 2019 r grupa Emerytów i Rencistów PSP z Bielska-Białej wraz z osobami towarzyszącymi, udała się na planowany kulig w Dolinie Białej Wisełki w Wiśle. Dotarliśmy luksusowym autobusem przeciskając się przez korki, gdyż bardzo tłoczno w piątek było na drogach w stronę Wisły. Na miejscu wozy dziesięcioosobowe, każdy wyposażony w płozy oraz 2 mocne konie pociągowe wraz z woźnicą i pochodnie. Śniegu zima w Wiśle nie żałowała. Bardzo malownicza i mocno ośnieżona trasa. Pogoda mroźna z leciutkim opadem śniegu. Do koliby jechaliśmy ok 40 minut. Tam poczęstowano nas grzańcem, kwaśnicą, kiełbaską pieczoną na wewnętrznym palenisku, chlebem z pysznym smalcem i ogórkiem, kołaczem wiślańskim, gorącym oscypkiem z żurawiną. Rozmowy uczestników kuligu przy drewnianych stołach wydawały się być niekończące. Jednak po ponad 2 godzinach zarządzono odwrót i tą samą malowniczą trasą powróciliśmy na miejsce, gdzie czekał na nas autobus. Powrót do Bielska-Białej o godzinie 2340. Strat w ludziach i sprzęcie nie zanotowano.

Dziękujemy uczestnikom za wzorowe zachowanie i dyscyplinę.

Zdjęcia i opis - członek zarządu koła kol. Marek Pacholski.

Kulig - zorganizowany przez Koło nr 23 w Tarnowskich Górach

W dniu 12.01.2019r Koło nr. 23 w Tarnowskich Górach zorganizowało Kulig w Pniowcu. Udział w kuligu wzięły 22 osoby, było ognisko i ciepła przekąska. Wszyscy zadowoleni i cali.

Tekst i zdjęcia – Roman Szłapa

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze Koła nr 14 w Bielsku-Białej – podsumowanie

W dniu 10 stycznia 2019 r w sali OSP Wilkowice odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Koła Emerytów i Rencistów PSP w Bielsku-Białej. Przy dużej frekwencji członków oraz zaproszonych gości, zebranie otworzył ustępujący prezes Koła kol. Jarosław Zabłocki. Uczciliśmy minutą ciszy zmarłych w poprzednim roku kolegów. Jarosław Zabłocki odczytał sprawozdanie za rok 2018 oraz przedstawił skrótowo dorobek czteroletniej kadencji Zarządu. Kolejno głos zabierali: kol. Krzysztof Sromek (v-ce prezes), kol. Zbigniew Pęzioł (przewodniczący komisji rewizyjnej), który odczytał sprawozdanie za rok 2018 oraz zaproszony kol. Roman Szłapa (Prezes Zarządu Wojewódzkiego).

W jawnych wyborach do Zarządu Koła nr 14 jednogłośnie zostali wybrani:

kol. Jarosław Zabłocki - Prezes,

kol. Krzysztof Sromek – v-ce Prezes,

kol. Andrzej Pająk - Sekretarz,

kol. Lidia Barteczko – Skarbnik,

kol. Aleksander Radkowski – Członek zarządu,

kol. Wiesław Nowak-Beskidzki – Członek zarządu

kol. Marek Pacholski – Członek zarządu.

Spośród nowo wybranych członków Zarządu, wybrani zostali delegaci na Zjazd.

Wybrana również została na kolejną kadencję Komisja Rewizyjna w niezmienionym składzie:

kol. Zbigniew Pęzioł – Przewodniczący,

kol. Stanisław Kucharczyk – członek komisji,

kol. Krzysztof Buratowski – Członek komisji.

Zebranie zaszczycili swą obecnością: Komendant Miejski, st. bryg. Zbigniew Mizera wraz z zaproszonymi gośćmi Komendy Miejskiej w Bielsku-Białej oraz wspomniany już Prezes ZEiRPoż RP kol. Roman Szłapa.

Po części oficjalnej nastąpił poczęstunek, a rozmowy naszych członków zdominowały reszte wieczoru.

Koło nr 14 w Bielsku-Białej liczy sobie obecnie 139 członków i jest jednym z najliczniejszych Kół Emerytów i Rencistów PSP w województwie śląskim.

Na naszym spotkaniu, przedstawiony został również program majowej wycieczki do Drezna.

Dziękujemy wszystkim za przybycie oraz strażacką dyscyplinę!

Nowo wybrany Zarząd Koła Emerytów i Rencistów PSP w Bielsku-Białej

Licznik odwiedzin

5090043
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Całkowity
1557
4399
16612
4443538
39424
55506
5090043