1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kontakt

00-891 Warszawa
ul. Chłodna 3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 527-23-12-733
KRS 0000159843
REGON 016400767

Dzień Kobiet w Kole nr 6 w Namysłowie

         Tradycyjnie Koło w Namysłowie zorganizowało w jednej z Namysłowskich restauracji spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Podczas uroczystego poczęstunku i przy kawie i słodkościach naszym Paniom złożono życzenia i wręczono piękne róże. Kolejny raz w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze i wspomnieniach z minionych lat minęło kolejne nasze spotkanie.

Opisał Krzysztof Gacek

Namysłów 06.03.2020

Spotkanie noworoczne koła nr 6 w Namysłowie

            W dniu 11 stycznia 2020r. odbyło się walne zebranie Koła nr 6 w Namysłowie połączone ze spotkaniem noworocznym.

Prezes Koła Krzysztof Gacek przedstawił sprawozdania oraz plany działań koła na następny okres oraz informacje o sytuacji i różnych aspektach działania całego Związku.

Po zakończeniu walnego zebrania złożono życzenia, podziękowania i przyszedł czas na rozmowy oraz tańce. W atmosferze zadowolenia i dobrej zabawy czas minął szybko i mino późnej pory trudno było się nam rozstać. Dostając zaproszenie na następne spotkanie zakończyliśmy naszą imprezę.

Opracowanie i zdjęcie: Krzysztof Gacek

„Koperta Życia” dla seniorów Koła Nr 11 w Opolu

„Koperta Życia” to akcja , do której przystąpienia zachęcają lekarze i pracownicy Pogotowia Ratunkowego.

Akcja skierowana jest do osób przewlekle chorych, starszych, samotnych i polega na umieszczeniu w specjalnie przygotowanych kopertach, najważniejszych informacji o:

  • stanie zdrowia,
  • przyjmowanych lekach,
  • alergiach na leki,
  • kontaktach do najbliższych,
  • danych osobowych, w tym numer Pesel.

Pakiet z takimi informacjami powinien być przechowywany w lodówce, czyli miejscu, które jest prawie w każdym domu i zarazem łatwo dostępne. Umożliwia służbom medycznym w razie wypadku lub zasłabnięcia, a także policji, straży pożarnej, straży miejskiej czy służbom socjalnym, szybki dostęp do podstawowych informacji o seniorze.

Akcję prowadzi Urząd Miasta w Opolu od 2016 roku a w Polsce , „Koperty Życia” wprowadziły władze samorządowe- wojewódzkie, powiatowe, gminne.

„Koperty Życia” otrzymały nasze Panie w dniu 11 marca 2020 roku.

   Tekst i zdjęcia Tadeusz Śliwa

Dzień Kobiet w Kole nr 11 w Opolu

Zarząd Koła nr 11 w Opolu zorganizował dla Pań Dzień Kobiet, który odbył się dnia 11 marca 2020 roku o godz.11.0 w Małym Goreckim Muzeum w Górkach k/Opola.

Małe Goreckie Muzeum zorganizował i prowadzi Kol. Stanisław Lachnik – emeryt KW PSP Opole.

W spotkaniu uczestniczyła także Pani Justyna Szmechta -sołtys wsi Górki. Zaproszone Panie przywitał Prezes Koła Kol. Aleksander Połoszczański, który wręczył każdej solenizantce symboliczny kwiatek i słodkości oraz złożył życzenia. Z okazji wczorajszego Dnia Mężczyzn, Panowie także otrzymali słodki podarunek.

Przy kawie,, herbacie i ciastkach – własnych produktach- rozmawiano o problemach seniorów dnia codziennego.

Uczestnicy zwiedzili Małe Goreckie Muzeum, zapoznając się z eksponatami z minionych lat, zgromadzonymi przez mieszkańców wsi Górki.

Przy wyrobach z lokalnej masarni i lampce wina, kontynuowano rozmowy z lat minionej służby, trudach dnia codziennego seniorów.

Dla każdej Pani wręczono także tzw. „Kopertę Życia” oraz rozmawiano o problemach związanych z koronawirusem. Na wzór Rządu Niemiec , na wypadek sytuacji kryzysowej, każda osoba winna zgromadzić zapasy żywności na 10 dni; 20dm3 wody;3,5 kg produktów zbożowych, chleba, ziemniaków, makaronu, ryżu;2,5kg owoców w puszkach lub słoikach i orzechów; 4kg suchych roślin strączkowych i warzyw w puszkach lub słoikach;2,6kg mleka i produktów mlecznych;1,5kg mięsa, ryb i jajek;0,4kg tłuszczu i olejów; oraz produkty, które nie muszą być podgrzewane lub gotowane: cukier; miód; czekolada; mąka, rosół w proszku; sucharki; słone paluszki – w ilościach odpowiadających upodobaniom. Powinno się mieć także zawsze zapas: niezbędnych lekarstw; podręczną apteczkę; świece i zapałki lub zapalniczki; zapasowe baterie; środki odkażające. Należy się także stosować do zaleceń władz rządowych, samorządowych.

Ustalono, że następne spotkanie członków Koła odbędzie się z okazji Dnia Strażaka , także w Małym Goreckim Muzeum.

Tekst i zdjęcia Tadeusz Śliwa

Zdobywca „Korony Polskich Półmaratonów” Kol. Adam Sowiński z Opola

Półmaraton – bieg na dystansie 21,0975km. Konkurencja lekkoatletyczna, zaliczana do biegów długich.Zawodnicy pokonują dystans równy połowie długości biegu maratońskiego.

Warunkiem otrzymania medalu „Korona Polskich Półmaratonów” jest :

     - ukończenie minimum 5 [ pięciu] półmaratonów z 11 wyznaczonych w ciągu roku kalendarzowego,

     - wśród ukończonych półmaratonów, muszą się znajdować:

1. Co najmniej jeden z czterech półmaratonów: Poznań, Warszawa,Wrocław, Kraków

2. Co najmniej jeden z trzech półmaratonów: Wiązowna, Białystok, Piła

3. Co najmniej jeden z 4 półmaratonów: Sobótka, Gdynia, Grodzisk Wlkp.,Gniezno

     - uiszczenie opłaty

Półmaratony w 2020 roku organizowane są od lutego do października .

W 2020 roku Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Biegów wprowadza możliwość zdobycia medalu „Złotej Korony”. Warunkiem jest ukończenie 10 półmaratonów.

Bryg. w st.spocz.inż. Adam Sowiński ukończył Szkołę Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu w 1981 roku i rozpoczął służbę w resortowej ochronie ppoż:Famaku Kluczbork , Zakładach Aparatury Chemicznej „Metalchem” w Opolu. Kontynuował służbę w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnych w Strzelcach Opolskich, KP PSP w Strzelcach Opolskich , a później w KW PSP Opole.

Na zaopatrzenie emerytalne przeszedł w 2013 roku, ze stanowiska dyżurny operacyjny województwa.

Na emeryturze zajął się biegami, gdzie poznał śp. Michała Stadniczuka z Namysłowa- Mistrza Świata w biegach maratońskich w kategorii wiekowej 75+.

Kol. Adam Sowiński zdobył medal „Korona Polskich Półmaratonów” w :2017, 2018, 2019 roku.

8.PKO Nocny Półmaraton Wrocław [ 20.06.2020 rok] – bieg masowy dla 13tys.starujących, tylko w dniu 1 stycznia 2020 roku [ w ciągu 24 godzin], nabywców znalzło 7tys. Pakietów startowych.

Corocznie „Koronę Polskich Półmaratonów” zdobywa ok.2,5tys. zawodników.

Plany na przyszłość: wystartować w dniu 29 marca 2020 roku w Mistrzostwach Świata Biegów Półmaratońskich w Gdańsku i rozpocząć bieganie maratonów.

Koleżanki i Koledzy -emeryci i renciści z Opola życzą także zdobycia „Złotej Korony” w Biegach Półmaratońskich.

Tekst i zdjęcia:Tadeusz Śliwa

Licznik odwiedzin

5801150
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Całkowity
2874
1145
4019
5163434
12004
53755
5801150