1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer

Kontakt

00-891 Warszawa
ul. Chłodna 3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Telefon: +48 226209827
NIP 527-23-12-733
KRS 0000159843
REGON 016400767

W Opolu odbył się VI Wojewódzki Zjazd Delegatów

W dniu 24 lutego 2015 roku w świetlicy ośrodka Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu odbył się VI Wojewódzki Zjazd Delegatów Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP woj. opolskiego. Posiedzenie otworzył Prezes ZW ZEIRP RP kol. Tadeusz Śliwa i przywitał zaproszonych na Zjazd gości:

 • nadbryg. Karola Stępnia – Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP,

 • st. bryg. Jerzego Palucha – Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego,

 • delegatów wybranych przez Koła ZEiRP RP woj. opolskiego,

 • Prezesów Kół.

Po przywitaniu gości uczczono minutą ciszy 53 członków naszego związku w mijającej kadencji, którzy odeszli na wieczną służbę. Następnie Opolski Komendant Wojewódzki nadbryg. Karol Stępień, Zastępca Prezesa Zarządu Głównego kol. Krzysztof Maślankiewicz w asyście kol. Tadeusza Śliwy dokonali wręczenia odznak ,,Zasłużony dla ZEiRP RP” kol. Małgorzacie Szymura, kol. Henrykowi Strońskiemu, kol. Leszkowi Bobowskiemu oraz dla kol. Andrzeja Zawiślaka, kol. Adama Lepka oraz dla przedstawiciela Koła w Kluczborku medali 20 – lecia naszego Związku.

Rozpoczęły się obrady Wojewódzkiego Zjazdu Delegatów, gdzie na protokolantów poprzez głosowanie wybrano kol. Krzysztofa Maślankiewicza oraz kol. Małgorzatę Kostrzewską. Natomiast Przewodniczącym obrad został kol. Hubert Burczyk.

Do Komisji Uchwał i Wniosków powołano: kol. Jana Boćwińskiego, kol. Leszka Bobowskiego oraz kol. Ryszarda Sajkowskiego.

Następnie Prezes ZW kol. Tadeusz Śliwa o wygłosił sprawozdanie z działalności ZW ZEiRP RP za lata 2011-2015, a sprawozdanie Skarbnika ZW ZEiRP RP za lata 2011-215 przedstawiła kol. Adela Baron. Delegaci wysłuchali sprawozdań, po czym nastąpiła dyskusja. Głos zabrał Opolski Komendant Wojewódzki i przedstawił bardzo istotne informacje o ochronie poż. woj. w tym o ostatnich działaniach inwestycyjnych KW oraz o wykonaniu modernizacji termicznej KW PSP. Bardzo szeroko przedstawił informacje o bieżącej działalności ratowniczej PSP województwa. W swoim wystąpieniu w bardzo gorących słowach podziękował z dotychczasową działalność ZW ZW ZEiRP RP. Powiedział, że w roku bieżącym ( 2015) inwestycje będą wynosić 3 mln. zł. Dodał, że w roku 2014 było 10 500 interwencji strażaków w województwie. Przypomniał, że w 2015 będziemy gospodarzem zawodów dla OSP czyli „mistrzostw świata dla OSP”. Będziemy gościć ok. 1000 osób i musimy podołać temu zadaniu. Po czym przekazał informację, że w dniu 26 kwietnia br. odbędzie się następna, czyli VII pielgrzymka Strażaków na Jasną Górę.

W dyskusji nad sprawozdaniem głos zabierało wiele osób i delegaci jednogłośnie przegłosowali przyjęcie na wniosek Przewodniczącego WKR sprawozdań Prezesa ZW i Skarbnika. Po tym głosowaniu prowadzący obrady zarządził wybory nowego składu ZW.

Po przeprowadzeniu jawnych głosowań do władz Zarządu Wojewódzkiego ZEiRP RP w Opolu wybrano 15- osobowy skład ZW, który ukonstytuował się następijąco :

 • Prezes  – kol. Krzysztof Maślankiewicz,

 • Wiceprezes – kol. Ryszard Sajkowski,

 • Wiceprezes – kol. Stanisław Kuszła,

 • Sekretarz – kol. Małgorzata Kostrzewska,

 • Skarbnik – kol. Urszula Josek,

 • Członek – kol. Leszek Bobowski,

 • Członek - kol. Tadeusz Domaradzki,

 • Członek – kol. Zenon Zając,

 • Członek – kol. Andrzej Jóźków,

 • Członek – kol. Krzysztof Hajda,

 • Członek – kol. Adam Lpka,

 • Członek – kol. Damian Zacharko,

 • Członek – kol. Adrianna Romanowicz,

 • Członek – kol. Zygmunt Zalewski,

 • Członek – przedstawiciel Krapkowic, który zostanie wybrany w terminie późniejszym.

W kolejnym punkcie programu zjazdu przewodniczący zjazdu poprosił kol. Józefa Manderlę o przedstwienie jak ukonstytuowała się WKR.

Komisji Rewizyjnej, do której weszli:

 • kol. Józef Manderla,

 • kol. Małgorzata Szymura,

 • kol. Józef Śleziak.

Na Krajowy Zjazd Delegatów, który odbędzie się w dniach 16-18.06.2015 roku wybrano następujące osoby:

 • kol. Krzysztofa Maślankiewicza,

 • kol. Stanisława Kuszłę,

 • kol. Leszka Bobowskiego.

Kol. Jan Boćwiński przedstawił Uchwałę Programową na lata 2015-2018, która podczas głosowania 16 delegatów została przyjęta do realizacji przez nowy Zarząd Wojewódzki ZEiRP RP w Opolu.

Następnie obradom przewodniczył kol. Krzysztof Maślankiewicz – nowy Prezes ZW w Opolu, który na wniosek kol. Boćwińskiego przegłosował nadanie kol. Tadeuszowi Śliwie godności Prezesa Honorowego ZW ZEiRP RP w Opolu. Uczestnicy to przegłosowali i po odczytaniu projektu Przewodniczącego Komisji Uchwał i Wniosków przyjęli jej sprawozdanie.

Po tym nastąpiły podziękowania dla Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego nadbryg. Karola Stępnia oraz ustępującemu Zarządowi Wojewódzkiemu ZEiRP RP w Opolu.

Opracowanie :

kol. M..Kostrzewska

Zdjęcia: M.Kostrzewska, S,Kuszła

Poniżej I-sza relacja zdjęciowa

 

Poniżej II-ga relacja zdjęciowa

 

 

 

 

Coś dla ducha, coś dla ciała!

Zarząd Koła Nr 11 w Opolu Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP w Opolu organizuje turnus rehabilitacyjny w terminie od 14 - 28.06. 2015 roku dla grupy zorganizowanej do miejscowości nadmorskiej w Międzywodziu.

Cena pobytu uczestnika turnusu wynosi 1.430 zł z rehabilitacją i obejmuje:

 • zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienkami i balkonami, TV, radio, czajnik, sprzęt plażowy,

 • wyżywienie 3 x dziennie (śniadanie, obiad, kolacja-serwowane),

 • opieka lekarska i pielęgniarska,

 • 3 zabiegi dziennie w dni robocze (pon.-piątek) wg wskazań lekarskich,

 • program rekreacyjno-wypoczynkowy: wieczorek powitalny i pożegnalny z muzyką i poczęstunkiem (kawa, herbata, ciastko), ognisko z pieczeniem kiełbasek, wycieczka autokarowa po Wyspie Wolin, biesiady, konkursy, turnieje, opiekę kierownika turnusu oraz instruktora k.o,

 • przejazd autokarem na trasie Opole-Międzywodzie-Opole,

Bliższych informacji o ośrodku znajdziemy na stronie internetowej wpisując w googlach Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy NEPTUN HPR w Międzywodziu.

Zapraszamy serdecznie!

Zapisy do dnia 28.02.2015 roku przyjmuje Wiceprezes Koła Nr 11 w Opolu

kol. Małgorzata KOSTRZEWSKA, tel. kontaktowy 606 33 03 39.

Odwiedziny u Seniora

 Wszystkiego najlepszego Szanowny Solenizancie

„Cechą Cywilizacji prawdziwie ludzkiej
jest szacunek i miłość do ludzi starych,
dzięki którym mogą oni czuć się żywą częścią społeczeństwa”
  Jan Paweł II

Przedstawiciele Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP Koła Nr 11 przy Komendzie Wojewódzkiej PSP w Opolu w osobach: Prezes Koła kol. Ryszard Sajkowski, Wiceprezes Koła kol. Małgorzata Kostrzewska, były Prezes Koła Członek Koła Kol. Henryk Wierny oraz Członek Koła i zarazem Członek Komisji Socjalnej kol. Michał Stanisławski mieli przyjemność odwiedzić w dniu 30 stycznia 2015r z okazji imienin Nestora Pożarnictwa, Szanownego Solenizanta Pana Pułkownika Zdzisława Filingiera, który 2 stycznia 2015 roku skończył 93 lata.

Przekazaliśmy w imieniu wszystkich członków, wychowanków Pana Pułkownika najserdeczniejsze życzenia wielu jeszcze lat w zdrowiu, nieustannej pogody ducha, uśmiechu, wielu drobnych zachwytów i niespodziewanych radości oraz tych wszystkich rzeczy, które na co dzień rozgrzewają serce i sprawiają, że warto żyć nawet w najmniej pogodny dzień.

Przy kawie i słodkościach spędzony czas w obecności Szanownego Solenizanta upływał nam w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Pan Pułkownik dzielił się z nami wspomnieniami ze swych życiowych doświadczeń, podkreślał rangę służby strażackiej oraz mówił o więzi międzypokoleniowej, jej potrzebie i pielęgnowaniu. Szanowny Solenizant na co dzień interesuje się tym, co przyniesie kolejny dzień, czytając z zainteresowaniem przegląd codziennej prasy oraz pod okiem rehabilitanta podtrzymuje swoją sprawność fizyczną.

 

 

Sto lat plus Vat Panie Pułkowniku!

Tekst oraz zdjęcia:

 M.Kostrzewska

 

 

 

 

Spotkanie opłatkowe połączone z zebraniem sprawozdawczo-wyborczym w Kole Nr 11 w Opolu

W dniu 9 stycznia 2015 roku Zarząd Koła Nr 11 w Opolu ZEiRP RP zorganizował w Karczmie STODOŁA w Opolu Spotkanie Opłatkowe połączone z Walnym Zebraniem.
O godz 12:00 zgodnie z przyjętym harmonogramem rozpoczęło się Walne Zebranie. Ustępujący Prezes kol. Ryszard Sajkowski przywitał 23 członków przybyłych na zebranie. Za cztery lata działalności sprawozdania przedstawili: Prezes Kola – kol. Ryszard Sajkowski, Skarbnik Koła – kol. Anna Bąk oraz Przewodniczący Komisji Rewizyjnej – kol. Barbara Szweda. Zebranie przebiegało bardzo sprawnie. Wybrano nowe władze koła. I tak do Zarządu wybrano następujących członków:

 • Prezesem Koła został - kol. Ryszard SAJKOWSKI,

 • Wiceprezesem Koła została - kol. Małgorzata KOSTRZEWSKA,

 • Sekretarzem Koła został - kol. Aleksander POŁOSZCZAŃSKI,

 • Skarbnikiem Koła została - kol. Urszula JOSEK,

 • Członkiem Koła został - kol. Tadeusz ŚLIWA.

Do Komisji Rewizyjnej Koła wybrano:

 • Przewodniczącą KR została - kol. Zofia KOZINA-OLOŚ ,

 • Członkiem KR została - kol. Anna BĄK,

 • Członkiem KR został - kol. Władysław OLEŚKÓW .

Natomiast delegatkami na Walne Zebranie Zarządu Wojewódzkiego ZEiRP RP wybrane zostały:

kol. Urszula JOSEK oraz kol. Małgorzata KOSTRZEWSKA.

Po zakończeniu zebrania Skarbnik ZW ZEiRP RP kol. Adela Baron wręczyła naszym jubilatom: kol. Bogumile Borowskiej, kol. Henrykowi Wiernemu oraz kol. Eugeniuszowi Bukowskiemu okolicznościowe dyplomy. Koleżanka Adela Baron z ramienia Zarządu Wojewódzkiego podziękowała członkom ustępującemu Zarządowi Koła oraz członkom Komisji Rewizyjnej Koła, za czteroletnią pracę społeczną na rzecz emerytów i rencistów naszego związku, wręczając podziękowanie, na którym widnieje złota myśl Thomasa Jeffersona ,, Obym nigdy nie był tak zajęty swoimi sprawami, by nie zareagować na potrzeby innych ze współczuciem i życzliwością”.Niech więc ta myśl będzie wskazówką dla nowo wybranego zarządu koła na następne lata 2015 - 2018.

Następnie o godzinie 14:00 dołączyli do nas zaproszeni goście oraz członkowie Koła
Nr 8 ZEiRP RP przy Komendzie Miejskiej PSP w Opolu na Spotkanie Opłatkowe, w którym łącznie uczestniczyło 48 osób.

Na spotkaniu tym zagościli:

 • Opolski Komendant Wojewódzki PSP - nadbryg. Karol STĘPIEŃ,

 • Miejski Komendant PSP w Opolu - st. bryg. Paweł KIELAR,

 • Opolski Kapelan Strażaków - ks. mł. bryg. dr hab. Józef URBAN.

Spotkanie rozpoczął kapelan ks. Józef Urban modlitwą oraz poświeceniem opłatka, nucąc wspólnie kolędę. Następnie składano sobie życzenia Noworoczne, przełamując się opłatkiem. Po poczęstunku, przy kawie i ciastku, śpiewano wspólnie nasze piękne polskie kolędy. Nasze spotkanie upływało w miłej oraz świątecznej atmosferze.

opracowanie: kol. M. Kostrzewska

zdjęcia: kol. R. Kraus

 

 

Zebranie sprawozdawczo- wyborcze Koła w Prudniku woj. opolskie

W dniu 9 stycznia 2015 r. w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Prudniku odbyło się zebranie sprawozdawczo – wyborcze Koła Nr 9 ZEiRP RP w Prudniku, w którym uczestniczyło 28 członków Koła.

Zebranie poprzedziła modlitwa ks. dr Stanisława Bogaczewicza proboszcza parafii pod wezwaniem Św. Michała Archanioła oraz odśpiewanie Kolędy. Uczestnicy spotkania tradycyjne przełamali się opłatkiem. Po złożeniu życzeń noworocznych dokonano wyróżnienia zasłużonych członków Koła poprzez wręczenie odznak, medali i upominków. Prezes przedstawił sprawozdanie z działalności Zarządu Koła za minioną kadencję. Podczas dyskusji określono kierunki działań dla nowego Zarządu, które zostały przedstawione w uchwale programowej. Gość zebrania Komendant Powiatowy PP w Prudniku bryg. mgr inż. Mirosław Jelonek w swoim wystąpieniu podziękował ustępującemu Zarządowi za owocną współpracę.

Po ukonstytuowaniu się nowych władz tj. Zarządu Koła oraz Komisji Rewizyjnej prowadzona była jeszcze konstruktywna dyskusja na tematy nurtujące nasze środowisko.

Opracował; Leszek Bobowski

 

Licznik odwiedzin

1250093
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Całkowity
21
837
6793
614361
858
27221
1250093